Dostępne są różne systemy wspomagania parkowania lub manewrowania na małych powierzchniach, w zależności od wyposażenia zainstalowanego w samochodzie.
Tylny czujnik parkowania posiada sygnał dźwiękowy ostrzegający o przeszkodach znajdujących się za samochodem
Podczas parkowania system Parking Plus pomaga kierowcy ostrzegając go sygnałami wzrokowymi i dźwiękowymi przed przeszkodami wykrytymi z przodu i za samochodem
UWAGA
OSTROŻNIE
Na funkcje wspomagania parkowania mogą wpływać różne czynniki, które mogą prowadzić do uszkodzenia samochodu lub jego najbliższego otoczenia:
W pewnych okolicznościach system nie wykrywa lub nie wyświetla pewnych obiektów:
Niektóre powierzchnie przedmiotów i ubrań nie odbijają sygnałów ultradźwiękowych wysyłanych przez czujnik. Takich przedmiotów lub osób noszących ww. ubrania system nie może poprawnie wykryć.
Na czujniki ultradźwiękowe mogą wpływać zewnętrzne źródła dźwięku. W pewnych okolicznościach mogą one uniemożliwić wykrycie osób lub przedmiotów.
W miarę zbliżania się do przeszkód o małej wysokości, układ może przestać je wykrywać, a w konsekwencji przestać o nich ostrzegać. W pewnych okolicznościach obiekty takie , jak wysoki krawężnik mogący uszkodzić podwozie samochodu również nie są wykrywane .
Zignorowanie pierwszego ostrzeżenia asystenta parkowania Park Pilot może doprowadzić do poważnych uszkodzeń samochodu.
Uderzenia lub uszkodzenia atrapy chłodnicy, zderzaka, koła, nadkola i podwozia samochodu mogą zmienić kierunek czujników. Może to wpłynąć na funkcję wspomagania parkowania. Przekazać samochód do sprawdzenia funkcji we wyspecjalizowanym warsztacie.
Informacja
W pewnych sytuacjach system może ostrzegać nawet przy braku przeszkody w badanym obszarze, np:
w przypadku, gdy tablica rejestracyjna (przednia lub tylna) nie jest poprawnie zamocowana do powierzchni zderzaka; w miejscach takich, jak pod szczytem wzgórza.
takiego jak bagażnik rowerowy może kolidować z funkcją systemu ostrzegania przy parkowaniu.
Ćwiczyć należy w dobrych warunkach pogodowych i przy dobrym oświetleniu.
Rozpoznawanie głosowe (Typ A/
Typ B)
W tym rozdziale objaśniono podstawowe
zasady obsługi funkcji rozpoznawania
głosowego.
Aktywacja rozpoznawania głosowego
Aby uruchomić Menu główne: Naciśnij
krótko przycisk odbierania połączenia lub
przycisk wybierania głosowego.
W ...
Wymiary montażowe haka holowniczego/wspornika oraz kuli zaczepu
461 mm
461 mm
838 mm
374 mm
308 mm
371 mm
35 mm
Opony
Podczas holowania należy zwiększyć ciśnienie w oponach o 20,0 kPa (0,2
kG/cm2 lub bara, 3 psi) powyżej zalecanej wartości.
Ciśnienie w oponach przyczepy powinno mieć wa ...
Śruby kół
Zatrzaski kulowe Śruby kół dopasowane
są do obręczy. W przypadku zamontowania
innych obręczy (np. ze stopu lekkiego
lub kół z oponami zimowymi), należy użyć
właściwych śrub o odpowiedniej długości i
z prawid ...