Skoda Rapid A5: Wprowadzenie do tematu

Skoda Rapid A5 –> Obsługa –> Transport i wyposażenie praktyczne –> Bagażnik –> Wprowadzenie do tematu

W niniejszym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące następujących tematów:

W trosce o dobre właściwości jezdne samochodu należy przestrzegać następujących zasad:

Podczas zderzenia także małe i lekkie przedmioty mają tak wielką energię kinetyczną, że mogą spowodować poważne obrażenia.

Wielkość energii kinetycznej zależy od prędkości jazdy samochodu i od masy przedmiotu.

Przykład: Przedmiot o masie 4,5 kg podczas zderzenia czołowego samochodu jadącego z prędkością 50 km/h ma energię odpowiadającą dwudziestokrotnej jego masie. Oznacza to, że "powstaje" siła odpowiadająca ciału o masie ok.

90 kg.

Lampka oświetlenia bagażnika

Lampka włącza się, gdy pokrywa bagażnika zostanie otwarta.

Lampka wyłącza się, gdy pokrywa bagażnika zostanie zamknięta.

Jeżeli pokrywa bagażnika jest otwarta, a zapłon wyłączony, lampka gaśnie automatycznie po około 10 minutach.

UWAGA
 •  Przedmioty zabierane ze sobą należy umieszczać w bagażniku i mocować je do uch.
 •  Luźne przedmioty mogą przy gwałtownym manewrze albo podczas wypadku przelecieć przez kabinę samochodu i zranić jadących lub innych uczestników ruchu drogowego.
 •  Luźne przedmioty mogą trafić w rozwijającą się poduszkę powietrzną i zranić jadących - zagrożenie życia!
 •  Należy pamiętać o tym, że ciężki bagaż zmienia właściwości jezdne samochodu, ponieważ przesuwa jego środek ciężkości - ryzyko wypadku! Do tych zmienionych warunków trzeba zatem dostosować prędkość i sposób jazdy.
 •  Jeśli przedmioty czy poszczególne sztuki bagażu zostaną zamocowane w bagażniku do uch nieodpowiednimi lub uszkodzonymi linkami, podczas hamowania lub w czasie zderzenia mogą spowodować obrażenia. Aby zapobiec przemieszczaniu się przedmiotów, zawsze używać odpowiednich linek do mocowania bagażu, które zostaną pewnie zamocowane do uch.
 •  Ładunek należy umieścić tak, aby w razie gwałtownego hamowania czy skrętów żadne rzeczy nie przesunęły się w przód - ryzyko obrażeń!
 •  Podczas przewożenia przedmiotów o ostrych krawędziach przy powiększonej przestrzeni bagażowej uzyskanej przez złożenie oparć foteli tylnych do przodu zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pasażerów, którzy siedzą z tyłu samochodu na nie złożonym fotelu ", Właściwa pozycja siedząca pasażerów na tylnej kanapie.
 •  Jeśli pasażerowie zajmują siedzenia z tyłu obok siedzenia złożonego, należy zwracać szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo, np. układając bagaż w taki sposób, aby podczas ewentualnego zderzenia uniknąć wyprostowania się złożonego oparcia.
 •  Nie wolno jeździć z uchyloną lub otwartą pokrywą bagażnika, ponieważ spaliny mogą się przedostawać do wnętrza samochodu - niebezpieczeństwo zatrucia!
 •  Nie wolno przekraczać dopuszczalnego nacisku na osie i masy całkowitej pojazdu - ryzyko wypadku!
 •  W bagażniku nie przewozić osób!

OSTROŻNIE Należy uważać, aby przedmioty położone na półce z tyłu nie ocierały się o ścieżki ogrzewania tylnej szyby.

Informacja Dopasować ciśnienie powietrza w oponach do obciążenia samochodu ", Okres eksploatacji opon.

Bagażnik

...

Elementy mocujące

Rys. 72 Elementy mocujące Elementy mocujące " rys. 72 A Ucha i elementy mocujące do bagażu oraz siatek do mocowania bagażu B Element mocujący ...

Zobacz tez:

Aktywacja automatyczna
Rys. 215 Ikonka oznaczająca automatyczną aktywację Kiedy włącza się automatycznie system Parking Plus, wyświetla się ikonka samochodu, a po lewej stronie ekranu pojawiają się segmenty  rys. 215. Wolne zbliżanie się do przeszko ...

Wskazówki dotyczące jazdy ekonomicznej
Aby zapewnić możliwie najmniejsze zużycie paliwa, przestrzegać następujących wskazówek. Przewidywanie sytuacji na drodze Unikać zbędnego przyspieszania i hamowania. Ekonomiczna zmiana biegów i zmiana w odpowiednim momencie Przestrzegać ...

Polecenia układu klimatyzacji i ogrzewania
Klimat Polecenia głosowe dla klimatyzacji sterują prędkością wentylatora oraz ustawieniami temperatury i trybu. Nie w każdym pojeździe dostępne są wszystkie opisane funkcje. Schemat Poniższy schemat przedstawia dostępne polecenia gł ...

Categorie