Skoda Rapid A5: Wprowadzenie do tematu

Skoda Rapid A5 –> Obsługa –> Transport i wyposażenie praktyczne –> Bagażnik –> Wprowadzenie do tematu

W niniejszym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące następujących tematów:

W trosce o dobre właściwości jezdne samochodu należy przestrzegać następujących zasad:

Podczas zderzenia także małe i lekkie przedmioty mają tak wielką energię kinetyczną, że mogą spowodować poważne obrażenia.

Wielkość energii kinetycznej zależy od prędkości jazdy samochodu i od masy przedmiotu.

Przykład: Przedmiot o masie 4,5 kg podczas zderzenia czołowego samochodu jadącego z prędkością 50 km/h ma energię odpowiadającą dwudziestokrotnej jego masie. Oznacza to, że "powstaje" siła odpowiadająca ciału o masie ok.

90 kg.

Lampka oświetlenia bagażnika

Lampka włącza się, gdy pokrywa bagażnika zostanie otwarta.

Lampka wyłącza się, gdy pokrywa bagażnika zostanie zamknięta.

Jeżeli pokrywa bagażnika jest otwarta, a zapłon wyłączony, lampka gaśnie automatycznie po około 10 minutach.

UWAGA
 •  Przedmioty zabierane ze sobą należy umieszczać w bagażniku i mocować je do uch.
 •  Luźne przedmioty mogą przy gwałtownym manewrze albo podczas wypadku przelecieć przez kabinę samochodu i zranić jadących lub innych uczestników ruchu drogowego.
 •  Luźne przedmioty mogą trafić w rozwijającą się poduszkę powietrzną i zranić jadących - zagrożenie życia!
 •  Należy pamiętać o tym, że ciężki bagaż zmienia właściwości jezdne samochodu, ponieważ przesuwa jego środek ciężkości - ryzyko wypadku! Do tych zmienionych warunków trzeba zatem dostosować prędkość i sposób jazdy.
 •  Jeśli przedmioty czy poszczególne sztuki bagażu zostaną zamocowane w bagażniku do uch nieodpowiednimi lub uszkodzonymi linkami, podczas hamowania lub w czasie zderzenia mogą spowodować obrażenia. Aby zapobiec przemieszczaniu się przedmiotów, zawsze używać odpowiednich linek do mocowania bagażu, które zostaną pewnie zamocowane do uch.
 •  Ładunek należy umieścić tak, aby w razie gwałtownego hamowania czy skrętów żadne rzeczy nie przesunęły się w przód - ryzyko obrażeń!
 •  Podczas przewożenia przedmiotów o ostrych krawędziach przy powiększonej przestrzeni bagażowej uzyskanej przez złożenie oparć foteli tylnych do przodu zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pasażerów, którzy siedzą z tyłu samochodu na nie złożonym fotelu ", Właściwa pozycja siedząca pasażerów na tylnej kanapie.
 •  Jeśli pasażerowie zajmują siedzenia z tyłu obok siedzenia złożonego, należy zwracać szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo, np. układając bagaż w taki sposób, aby podczas ewentualnego zderzenia uniknąć wyprostowania się złożonego oparcia.
 •  Nie wolno jeździć z uchyloną lub otwartą pokrywą bagażnika, ponieważ spaliny mogą się przedostawać do wnętrza samochodu - niebezpieczeństwo zatrucia!
 •  Nie wolno przekraczać dopuszczalnego nacisku na osie i masy całkowitej pojazdu - ryzyko wypadku!
 •  W bagażniku nie przewozić osób!

OSTROŻNIE Należy uważać, aby przedmioty położone na półce z tyłu nie ocierały się o ścieżki ogrzewania tylnej szyby.

Informacja Dopasować ciśnienie powietrza w oponach do obciążenia samochodu ", Okres eksploatacji opon.

Bagażnik

...

Elementy mocujące

Rys. 72 Elementy mocujące Elementy mocujące " rys. 72 A Ucha i elementy mocujące do bagażu oraz siatek do mocowania bagażu B Element mocujący ...

Zobacz tez:

Wprowadzenie do tematu
W niniejszym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące następujących tematów: Tankowanie Benzyna bezołowiowa Olej napędowy Po wewnętrznej stronie pokrywy wlewu paliwa jest podany rodzaj paliwa zalecany dla pojazdu " rys. 110 n ...

Schowki w bagażniku
Rys. 78 Zdejmowanie osłony schowka Boczne osłony można wyjąć w celu powiększenia powierzchni bagażnika. Wyjmowanie / wkładanie  Chwycić osłonę w górnej części i wyciągnąć ją w kierunku strza&# ...

Mocowanie paska Top Tether* do zaczepu mocującego
Rys. 34 Pasek mocujący: prawidłowe dopasowanie i ułożenie Mocowanie paska mocującego Przy mocowaniu paska Top Tether należy przestrzegać instrukcji producenta. przeprowadzić pasek mocujący pod Za główkiem tylnego siedzenia rys ...

Categorie