Jeżeli fotelik dziecięcy dotyka zagłówka i nie może zostać prawidłowo zainstalowany, przed instalacją fotelika należy zdemontować zagłówek.
Górny pas mocujący należy poprowadzić pod zagłówkiem.
Upewnić się, że górny pas jest prawidłowo zamocowany.
Zamocowanie fotelika dziecięcego samochodowym pasem bezpieczeństwa
Do prawidłowego zamocowania fotelika dziecięcego na siedzeniu samochodu za pomocą pasa bezpieczeństwa potrzebny jest dodatkowy zacisk blokujący.
Należy zastosować się do wskazówek producenta fotelika. Jeżeli zacisk blokujący nie jest w komplecie z fotelikiem, można go nabyć w autoryzowanej stacji obsługi Toyoty lub innym specjalistycznym warsztacie.
Zacisk blokujący do zamocowania fotelika dziecięcego (Nr częźci: 73119-22010)
Podczas mocowania fotelika dziecięcego
Przestrzegać wskazówek podanych w instrukcji obsługi fotelika. Fotelik bezpiecznie umocować.
Jeżeli fotelik zostanie nieprawidłowo umocowany, w razie gwałtownego hamowania lub wypadku dziecko oraz pozostali pasażerowie mogą ponieźć źmierć lub poważne obrażenia ciała.
Niezastosowanie się do tego zalecenia może doprowadzić do źmierci lub powa żnych obrażeń ciała dziecka w przypadku odpalenia (napełnienia) poduszki powietrznej.
Podczas mocowania fotelika dziecięcego
Szczegóły dotyczące naklejki ostrzegawczej
znajdują się na poniższej ilustracji.
Podczas mocowania fotelika dziecięcego
Prawidłowe zamocowanie fotelika dziecięcego w zaczepach ISOFIX
W przypadku mocowania fotelika dziecięcego w dolnych zaczepach ISOFIX należy sprawdzić, czy wokół zaczepów służących do zamocowania fotelika dziecięcego nie ma żadnych przedmiotów oraz czy pas bezpieczeństwa nie został przyciźnięty przez fotelik. Sprawdzić, czy fotelik jest prawidłowo umocowany, aby w razie gwałtownego hamowania lub wypadku nie zagrażał źmiercią lub poważnymi obrażeniami ciała zarówno dziecku jak i innym pasa żerom.
Gdy fotelik dziecięcy nie jest wykorzystywany
Jeżeli zachodzi potrzeba wymontowania fotelika, należy go wyjąć bądź zabezpieczyć w bagażniku. Jeżeli zagłówek został zdemontowany podczas instalacji fotelika, zawsze należy zamontować go z powrotem przed jazdą.
Pozwoli to uniknąć spowodowania obrażeń w razie gwałtownego hamowania, nagłego skrętu lub wypadku.
Urządzenia zewnętrzne - iPod
Te polecenia głosowe służą do sterowania
urządzeniem iPod, które może być
podłączone do zespołu audio.
Schemat
Poniższy schemat przedstawia dostępne
polecenia głosowe. Poniższe listy zawierają
dalsze informacje o ...
Lampka sygnalizacyjna
z symbolem klucza*
Ta lampka ostrzegawcza włącza się po
ustawieniu włącznika zapłonu w pozycji
ON, a następnie gaśnie po kilku sekundach.
Kiedy się świeci
Lampka sygnalizacyjna obsługi okresowej
świeci się, gdy zbliża się termin
planowane ...
Wskaźniki zużycia
Rys. 238 Bieżnik opony: wskaźniki zużycia bieżnika
Wskaźniki zużycia bieżnika wskazują, czy
opona jest zużyta.
Oryginalne opony w dostarczonym pojeździe
mają wskaźniki zużycia bieżnika "o
wysokości 1,6 mm" umi ...