Ford Focus: Sprawdzanie ciśnienia powietrza w oponie

Ford Focus –> Koła i opony –> Zestaw do naprawy opon –> Sprawdzanie ciśnienia powietrza w oponie

  1. Zatrzymaj pojazd po przejechaniu około 3 km. Sprawdź i w razie potrzeby wyreguluj ciśnienie powietrza w uszkodzonej oponie.
  2.  Zamocuj zestaw i odczytaj ciśnienie powietrza w oponie na ciśnieniomierzu F.
  3.  Jeżeli ciśnienie powietrza w oponie, do której wpompowano środek uszczelniający, wynosi 1,3 bara (19 psi) lub więcej, wyreguluj je w celu uzyskania zalecanej wartości ciśnienia.

    Patrz Specyfikacje techniczne.

  4.  Ponownie wykonaj procedurę napełniania opony, aby dopompować oponę.
  5.  Ponownie sprawdź ciśnienie powietrza w oponie na ciśnieniomierzu F. Jeżeli ciśnienie powietrza w oponie jest zbyt wysokie, wypuść powietrze z opony do uzyskania zalecanego ciśnienia za pomocą zaworu upustu ciśnienia B.
  6.  Po napompowaniu opony do prawidłowej wartości ciśnienia przesuń przełącznik sprężarki H do położenia 0, wyjmij wtyczkę zasilania G z gniazda, odkręć przewód elastyczny C, zamocuj pokrywkę zaworu i załóż zatyczkę ochronną A.
  7.  Pozostaw pojemnik środka uszczelniającego K w uchwycie E i bezpiecznie schowaj zestaw w pierwotnym położeniu.
  8.  Przejedź do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego w celu wymiany uszkodzonej opony. Zanim opona zostanie zdjęta z obręczy, poinformuj mechanika, że zawiera ona środek uszczelniający. Po użyciu jak najszybciej wymień zestaw na nowy.

Wskazówka: Pamiętaj, że awaryjne zestawy do napraw opon zapewniają jedynie tymczasową mobilność. Przepisy dotyczące naprawy opony po zastosowaniu zestawu do napraw opon mogą różnić się zależnie od kraju. W celu uzyskania informacji powinieneś skonsultować się ze specjalistą.

OSTRZEŻENIE

Przed jazdą upewnij się, że ciśnienie powietrza w oponie jest na poziomie zalecanej wartości ciśnienia. Patrz Specyfikacje techniczne.

Sprawdzaj ciśnienie powietrza w oponie aż do wymiany uszczelnionej opony.

Puste pojemniki po środku uszczelniającym można wyrzucać do pojemników na domowe odpadki. Pozostałości środka uszczelniającego należy zwrócić do Dealera lub wyrzucić zgodnie z lokalnymi przepisami o pozbywaniu się odpadków.

Napełnianie opony

OSTRZEŻENIA Przed napompowaniem sprawdź ścianę boczną opony. Jeżeli widać jakiekolwiek pęknięcia, wybrzuszeni ...

Konserwacja opon

Aby zapewnić równomierne zużycie opon przednich i tylnych kół oraz wydłużyć czas ich eksploatacji, zaleca się zamianę k& ...

Zobacz tez:

Wspomaganie parkowania z czujnikami odległoźci
Wersje bez systemu nawigacji/systemu multimedialnego: Podczas parkowania lub wjeżdżania do garażu czujniki mierzą odległości pojazdu od pobliskich przeszkód i przekazują odpowiednie informacje za pośrednictwem wyświetlacza wielofunkcyjnego oraz ...

Filtr cząstek stałych (SKYACTIV-D 2.2)
Filtr Cząstek Stałych silników Diesla gromadzi i usuwa większość cząstek stałych (PM) z gazów spalinowych silnika Diesla. Cząstki stałe (PM) zgromadzone w filtrze cząstek stałych są spalane podczas normalnej jazdy, jednak mo ...

Czujnik radarowy (przedni)
Twój samochód wyposażony jest w czujnik radarowy (przedni). Czujnik radarowy (przedni) jest wykorzystywany przez następujące systemy:  System inteligentnego wspomagania hamowania SBS (Smart Brake Support)  Aktywny tempomat (MRCC)  System rozpo ...

Categorie