Ford Focus: Sprawdzanie ciśnienia powietrza w oponie

Ford Focus –> Koła i opony –> Zestaw do naprawy opon –> Sprawdzanie ciśnienia powietrza w oponie

  1. Zatrzymaj pojazd po przejechaniu około 3 km. Sprawdź i w razie potrzeby wyreguluj ciśnienie powietrza w uszkodzonej oponie.
  2.  Zamocuj zestaw i odczytaj ciśnienie powietrza w oponie na ciśnieniomierzu F.
  3.  Jeżeli ciśnienie powietrza w oponie, do której wpompowano środek uszczelniający, wynosi 1,3 bara (19 psi) lub więcej, wyreguluj je w celu uzyskania zalecanej wartości ciśnienia.

    Patrz Specyfikacje techniczne.

  4.  Ponownie wykonaj procedurę napełniania opony, aby dopompować oponę.
  5.  Ponownie sprawdź ciśnienie powietrza w oponie na ciśnieniomierzu F. Jeżeli ciśnienie powietrza w oponie jest zbyt wysokie, wypuść powietrze z opony do uzyskania zalecanego ciśnienia za pomocą zaworu upustu ciśnienia B.
  6.  Po napompowaniu opony do prawidłowej wartości ciśnienia przesuń przełącznik sprężarki H do położenia 0, wyjmij wtyczkę zasilania G z gniazda, odkręć przewód elastyczny C, zamocuj pokrywkę zaworu i załóż zatyczkę ochronną A.
  7.  Pozostaw pojemnik środka uszczelniającego K w uchwycie E i bezpiecznie schowaj zestaw w pierwotnym położeniu.
  8.  Przejedź do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego w celu wymiany uszkodzonej opony. Zanim opona zostanie zdjęta z obręczy, poinformuj mechanika, że zawiera ona środek uszczelniający. Po użyciu jak najszybciej wymień zestaw na nowy.

Wskazówka: Pamiętaj, że awaryjne zestawy do napraw opon zapewniają jedynie tymczasową mobilność. Przepisy dotyczące naprawy opony po zastosowaniu zestawu do napraw opon mogą różnić się zależnie od kraju. W celu uzyskania informacji powinieneś skonsultować się ze specjalistą.

OSTRZEŻENIE

Przed jazdą upewnij się, że ciśnienie powietrza w oponie jest na poziomie zalecanej wartości ciśnienia. Patrz Specyfikacje techniczne.

Sprawdzaj ciśnienie powietrza w oponie aż do wymiany uszczelnionej opony.

Puste pojemniki po środku uszczelniającym można wyrzucać do pojemników na domowe odpadki. Pozostałości środka uszczelniającego należy zwrócić do Dealera lub wyrzucić zgodnie z lokalnymi przepisami o pozbywaniu się odpadków.

Napełnianie opony

OSTRZEŻENIA Przed napompowaniem sprawdź ścianę boczną opony. Jeżeli widać jakiekolwiek pęknięcia, wybrzuszeni ...

Konserwacja opon

Aby zapewnić równomierne zużycie opon przednich i tylnych kół oraz wydłużyć czas ich eksploatacji, zaleca się zamianę k& ...

Zobacz tez:

Stosowanie łańcuchów przeciwśnieżnych
OSTRZEŻENIA Nie przekraczaj prędkości 50 km/h. Nie stosuj łańcuchów przeciwśnieżnych na drogach nie pokrytych śniegiem. Łańcuchy przeciwśnieżne zakładaj wyłącznie na wskazane opony. Patr ...

Wyłączenie czołowej poduszki powietrznej
Rys. 94 Lampka kontrolna dezaktywacji czołowej poduszki powietrznej pasażera w desce rozdzielczej Lampka kontrolna zapala się na tablicy rozdzielczej Awaria układu poduszek powietrznych i naznaczy pasów Niezwłocznie zlecić ...

Otwieranie / zamykanie
Rys. 34 Otwieranie / zamykanie pokrywy bagażnika Po odryglowaniu pojazdu pokrywę bagażnika można otworzyć przyciskiem w uchwycie we wgłębieniu nad tablicą rejestracyjną. Otwieranie / zamykanie pokrywy bagażnika " rys. 34 Odryglować po ...

Categorie