O czym należy pamiętać podczas holowania przyczepy:
Przyczepę może holować pojazd odpowiednio wyposażony W razie zamiaru zamontowania zaczepu holowniczego należy zapoznać się z uwagami na strona 254
Połączenia
Samochód jest wyposażony w 13-stykowe gniazdo do połączenia instalacji elektrycznej przyczepy z pojazdem.
Jeżeli przyczepa ma 7-stykowe gniazdo konieczne będzie użycie przewodu adaptera Jest on dostępny w Centrum Serwisowym.
Masa przyczepy/ciężar dyszla holowniczego
Nie wolno przekraczać dopuszczalnej masy przyczepy. Jeżeli nie załadowano przyczepy do maksymalnej dozwolonej masy, można wjeżdżać na odcinki drogi o większym nachyleniu.
Maksymalne masy przyczep znajdują zastosowanie tylko do wysokości 1000 m npm Wraz z rosnącą wysokością moc silnika i w związku z tym zdolność samochodu do wjeżdżania po odcinkach o większym nachyleniu maleją z powodu zmniejszonej gęstości powietrza. Maksymalna masa przyczepy powinna wtedy zostać odpowiednio zmniejszona Masa pojazdu z przyczepą powinna zostać zmniejszona o 10% na każde 1000 m (lub proporcjonalną część) Łączna masa pojazdu z przyczepą jest sumą rzeczywistej masy załadowanego pojazdu oraz rzeczywistej masy załadowanej przyczepy W miarę możliwości, należy holować przyczepę o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu dyszla na złączu kulowym zaczepu holowniczego, nie przekraczając jednak określonej wartości granicznej
Wartości masy przyczepy i obciążenia dyszla widniejące na tabliczce znamionowej zaczepu holowniczego podano tylko dla celów certyfikacji. Poprawne wartości dla konkretnego posiadanego modelu, które mogą być niższe od wartości dla zaczepu holowniczego, podano w dokumentacji samochodu lub w rozdział Danych technicznych
Rozłożenie ciężaru
Ładunki na przyczepie należy rozłożyć w taki sposób, aby ciężkie przedmioty znajdowały się możliwie najbliżej osi. Ładunki przewożone na przyczepie muszą być zabezpieczone przed przesuwaniem.
Ciśnienie w oponach
Wyregulować poziom ciśnienia w oponach samochodu tak. aby był równy maksymalnej dozwolonej wartości, która jest podana na nalepce po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa Wyregulować poziom ciśnienia w oponach przyczepy tak, aby był zgodny z zaleceniami producenta
Lusterka boczne
Sprawdzić, czy wystarczająco widać drogę za przyczepą w standardowych lusterkach bocznych Jeżeli nie. należy zamontować dodatkowe lusterka zewnętrzne. Obydwa lusterka zewnętrzne powinny być zamontowane na ramionach z zawiasami. Wyregulować lusterka tak. aby zapewnić wystarczający widok do tyłu.
Linka holownicza
Zawsze należy używać kabla między pojazdem a przyczepą
Tylne światła przyczepy
Tylne światła przyczepy powinny spełniać obowiązujące przepisy bezpieczeństwa
UWAGA
Nigdy nie należy przewozić nikogo w przyczepie. Może to doprowadzić do śmiertelnego wypadku.
Informacja
Zahaczanie i podłączanie przyczepy
Rys. 230 Diagram schematyczny : przydział styków w gnieździe elektrycznym
przyczepy
Gniazdo elektryczne przyczepy
Samochód jest wyposażony w 13-stykowe gniazdo do połączenia instalacji elektrycznej przyczepy z pojazdem. Jeśli system wykryje że podłączono przewód prądowy przyczepy, przewodem tym zostanie podane zasilanie elektryczne przyczepy.
Styk 9 podaje zasilanie stałe Zasila się w ten sposób, na przykład, wewnętrzne oświetlenie przyczepy. Styk 10 otrzymuje zasilanie tylko wtedy, gdy silnik jest uruchomiony.
Przewód ładujący (styk 10) doładowuje , na przykład, akumulator przyczepy Styków 9 i 10 nie należy łączyć ze sobą, aby uniknąć rozładowania lub uszkodzenia akumulatora samochodu.
Uziemienia - styków 3. 11 i 13 - nie wolno nigdy łączyć ze sobą aby uniknąć przeciążenia układu elektrycznego.
Jeżeli przyczepa ma gniazdo 7-stykowe konieczne będzie użycie przewodu - adaptera.
W takim wypadku, funkcja styku 10 nie będzie dostępna
Maksymalne zużycie energii elektrycznej
przez przyczepę
Informacja
Korzystanie z zestawu do napraw
opon
OSTRZEŻENIA
Sprężone powietrze może mieć
właściwości wybuchowe lub
napędowe.
Nigdy nie pozostawiaj zestawu do
napraw opon bez dozoru podczas
użycia.
UWAGA
Nie pozwalaj, aby sprę ...
Pokrywa silnika
Rys 8 Zob. poz na str 9-10
Rys. 9 Zapadka pod maską silnika
Otwieranie pokrywy silnika Pociągnąć za dźwignię pod deską
rozdzielczą rys. 8 (1)
Podnieść maskę Nacisnąć od spodu zapadł- zwalniającą p ...
Akumulator
OSTRZEŻENIE
Przeczytaj uważnie
poniższe ostrzeżenia przed obsługą lub kontrolą
akumulatora, aby zapewnić bezpieczną i prawidłową pracę:
Pracując przy
akumulatorze zawsze noś okulary ochronne:
Prac ...