Wiązka światła ze świateł mijania jest asymetryczna: bardziej oświetlona jest strona drogi, po której porusza się samochód Jeżeli samochód wyprodukowany w kraju o ruchu prawostronnym udaje się do kraju.
w którym obowiązuje ruch lewostronny (lub odwrotnie) zazwyczaj konieczne jest zasłonięcie części reflektorów naklejkami lub wyregulowanie wiązki reflektorów, w celu uniknięcia oślepiania innych kierowców.
W takich warunkach przepisy określają wartości światła, których należy przestrzegać w stosunku do określonych źródeł światła. Są to tzw. "Światła turystyczne" Wiązka światła pochodząca z halogenowi świateł LED gamy modeli SEAT-a Leon pozwala spełnić kryteria "świateł turystycznych" bez konieczności stosowania nakle- jek lub zmiany ustawień.
Informacja
"Światła turystyczne" są dozwolone jedynie jako rozwiązanie tymczasowe. W razie planowanego dłuższego pobytu w kraju, w którym obowiązuje ruch drugostronny, należy udać się z samochodem do Autoryzowanego Centrum Serwisowego w celu przeróbki reflektorów.
Regulacja zasięgu reflektorów,
oświetlenie tablicy rozdzielczej
przyrządów
Właściwa pozycja siedząca pasażerów na tylnej kanapie
Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń w przypadku gwałtownego hamowania albo
podczas wypadku, pasażerowie na siedzeniach z tyłu muszą przestrzegać
następujących
zasad.
Zagłówek ustawić w taki sposób, aby jego górna kraw ...
Dialog
Rys. 85 Kierownica wielofunkcyjna: Obsługa głosowa
Czas gotowości systemu do przyjmowania i wykonywania poleceń głosowych
jest nazywany dialogiem. System wypowiada komunikaty głosowe i prowadzi
użytkownika przez odpowiednie funkcje.
Optymalne zrozumienie po ...
Blokowanie, odblokowywanie
przy użyciu dźwigni blokowania
Obsługa od wewnątrz
(Z przyciskiem blokowania/
odblokowywania drzwi)
Aby zablokować którekolwiek drzwi
od wewnątrz, naciśnij dźwignię
blokowania drzwi.
Aby odblokować drzwi, pociągnij ją
do siebie.
Działanie takie nie uruchamia bl ...