Ciśnienie w oponach, łańcuchy śniegowe, śruby kół
Ciśnienie w oponach
Plakietka z wartościami ciśnienia w oponach znajduje się na wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa. Wartości ciśnienia w oponach podane są dla zimnych opon.
Lekko podwyższonego ciśnienia w ciepłych oponach nie należy zmniejszać. Wartości dla opon zimowych są o 0.2 bar (2.9 psi / 20 kPa) wyższe niż dla opon letnich.
Łańcuchy śniegowe
Łańcuchy śniegowe można montować tylko
na przednich kołach i tylko na następujących
oponach:
Śruby kół
Po wymianie kół moment dokręcenia śrub kół należy możliwie najszybciej sprawdzić za pomocą klucza dynamometrycznego . Moment dokręcania śrub w przypadku kół stalowych i ze stopów wynosi 120 Nm
UWAGA
Jeśli ciśnienie w oponach jest zbyt wysokie lub zbyt niskie, istnieje zwiększone ryzyko wypadku, zwłaszcza przy dużych prędkościach.
Informacja
Zaleca się, aby zwrócić się do Centrum Serwisowego o informacje dotyczące odpowiednich kół, opon i wielkości łańcucha śniegowego.
Zasady działania
Układ ułatwia ruszanie, gdy pojazd stoi na
pochyłości, bez konieczności użycia
hamulca postojowego.
Gdy układ jest włączony, pojazd
pozostanie nieruchomy na pochyłości
jeszcze przez chwilę po zwolnieniu pedału
hamulca. W tym cz ...
Wyłączanie czołowej poduszki powietrznej pasażera
Rys. 12 Wyłącznik czołowej poduszki powietrznej pasażera / lampka kontrolna
wyłączenia / włączenia czołowej poduszki powietrznej pasażera
Tym wyłącznikiem wyłącza się tylko czołową poduszkę powietrzn ...
Tylne światła przeciwmgielne
STRZEŻENIA
Tylnych świateł przeciwmgielnych
należy używać tylko wtedy, gdy
widoczność jest ograniczona do
mniej niż 50 metrów.
Nie używaj tylnych świateł
przeciwmgielnych podczas opadów
de ...