Rys. 213 Przedstawiany obszar.
System Parking plus pomaga przy parkowaniu za pomocą sygnałów wzrokowych i dźwiękowych.
Czujniki zintegrowane są w przednim i tylnym zderzaku. Po wykryciu przeszkody kierowca ostrzegany jest sygnałami dźwiękowymi i wzrokowymi za pośrednictwem systemu Easy Connect.
W przypadku ryzyka czołowego zderzenia, sygnały dźwiękowe pochodzą z przodu samochodu, a w przypadku ryzyka kolizji z tylu, sygnały dochodzą z tyłu samochodu.
Sprawdzie, czy czujniki nie są zaklejone taśmą ani zabrudzone, ponieważ może to wplynąć na funkcjonowanie systemu. In- strukcje czyszczenia strona 259.
Przybliżony zakres pomiarowy czujników wynosi:
Przy zbliżaniu się do przeszkody, przedział czasowy pomiędzy sygnałami dźwiękowymi ulega skróceniu. Przy zbliżeniu się na odległość około 0,30 m ostrzeżenie będzie stałym sygnałem dźwiękowym, nie należy wówczas już jechać dalej do przodu (ani do tyłu!).
Jeżeli utrzyma się odległość od przeszkody, poziom głośności sygnału ostrzeżenia zacznie się zmniejszać po czterech sekundach (nie wpływa na ton ciągłego ostrzeżenia).
System zapobiegający blokowaniu
kół w trakcie hamowania (ABS)
Moduł sterujący ABS stale monitoruje
prędkość każdego koła. Jeśli któreś jest
bliskie zablokowania, ABS
automatycznie zmniejsza i ponownie
zwiększa siłę hamowania na tym kole.
Kierowca odczuje lekkie pulsowanie na
pedale hamul ...
Kasowanie pozycji zapisanej w kontaktach
Za pomocą przycisków "<SELECT", "TUNE>" i przycisku "SETUP/
ENTER" wybrać "Delete contacts".
Za pomocą przycisków "<SELECT", "TUNE>" i przycisku "SETUP/
ENTER" wybrać odpowiedni numer telefonu i nacisnąć przycisk
"Yes".
Aby s ...
Zestaw narzędzi
Rys. 127 Zestaw narzędzi
Zestaw narzędzi i lewarek z naklejką znajdują się w plastikowym schowku w
kole zapasowym lub we wnęce na koło zapasowe. Jest tam też miejsce na
zdejmowany holowniczy zaczep kulowy. Skrzynka z narzędziami i lewarkiem
jest u ...