Seat Leon: Elektromechaniczny układ kierowniczy

Seat Leon –> Porady –> Inteligentna technologia –> Elektromechaniczny układ kierowniczy

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego pomaga kierowcy w kierowaniu.

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego przystosowuje się elektronicznie do prędkości jazdy, momentu obrotowego oraz kąta skręcenia koła.

W przypadku awarii wspomagania układu kierowniczego lub przy wyłączonym silniku (na przykład w czasie holowania), pojazdem nadal można kierować Do skręcenia kół wymagany będzie jednak wtedy większy niż zwykle wysiłek.

Lampki ostrzegawcze i komunikaty dla kierowcy (na czerwono)
Wadliwe kiero - wanie! Aby zaparkować pojazd

Jeżeli lampka ostrzegawcza pozostaje zapalona, i pojawi się wskazanie dla kierowcy, możliwa jest awaria wspomagania układu kierowniczego.

Nie należy kontynuować jazdy. Zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

(na żółto ) Układ kierowniczy :
Usterka systemu! Można kontynuować jazdę.

Jeżeli zapali się lampka ostrzegawcza, układ kierowniczy może reagować z większą trudnością lub wrażliwością niż normalnie.

Ponadto w jeździe na wprost koło kierownicy może nie być scentrowane Należy wtedy wolno podjechać udać się do najbliższego wyspecjalizowanego warsztatu w celu dokonania naprawy.

(na żółto ) Blokada układu
kierowniczego : awaria! Udać się do Autoryzowanego Serwisu.

Elektroniczna blokada kierownicy nie działa poprawnie

Możliwie jak najszybciej udać się do wyspecjalizowanego warsztatu w celu naprawy usterki.

UWAGA

Jak najszybciej udać się do wyspecjalizowanego warsztatu w celu naprawy usterki: ryzyko wypadku!

Informacja

Jeśli lampka ostrzegawcza zapali się w
(na czerwono) lub  (na żółto) na krótką chwilę, można kontynuować jazdę.

Progresywne wspomaganie kierownicy

W zależności od wyposażenia samochodu, progresywne wspomaganie kierownicy może dopasować sztywność układu kierowniczego do aktualnej sytuacji na drodze.

Wspomaganie kierownicy działa tylko przy pracującym silniku .

W jeździe miejskiej nie ma tak dużej potrzeby korzystania z progresywnego wspomagania przy wykonywaniu skrętów, manewrowaniu lub na ciasnych zakrętach.

Na drodze poza miastem lub na autostradzie.

progresywne wspomaganie daje bardziej sportowe, bezpośrednie i zauważalnie bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy, na przykład na zakrętach.

Napęd na cztery koła

W modelach z napędem na wszystkie koła moc silnika przekazywana jest na wszystkie cztery koła

Informacje ogólne

W modelach z napędem na cztery koła moc silnika przekazywana jest na wszystkie cztery koła Rozdział mocy jest kontr lowany automatycznie stosownie do s- ?' jazdy kierowcy i warunków na drodze zl również strona 198, Układy hamulCo." we i stabilizacji

Napęd na wszystkie koła został specjalnie zaprojektowany, aby wydobyć wyższą moc z silnika. To połączenie zapewnia samochodowi wyjątkowe właściwości jezdne i osiągi, zarówno na normalnych drogach jak i w trudnych warunkach takich jak śnieg i lód. Pomimo tego (a możewłaśniez tego względu) ważne jest przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa

Opony zimowe

Dzięki napędowi na wszystkie koła, samochód ma znakomitą przyczepność w warunkach zimowych, nawet ze standardowymi oponami. Niemniej jednak, zalecamy zamontowanie opon zimowych lub całorocznych na wszystkich czterech kolach w celu uzyskania lepszej reakcji na hamowanie.

Łańcuchy śniegowe

Na drogach, gdzie łańcuchy są obowiązkowe, obowiązek używania ich dotycz/ również pojazdów z napędem na wszystkie koła

Wymiana opon

W pojazdach z napędem na wszystkie kola wszystkie cztery opony muszą mieć taki sam obwód toczenia Należy również unikać używania opon o różnej głębokości bieżnika.

Samochód terenowy?

Ten model SEAT-a nie jest samochodem terenowym jego prześwit nie pozwala na takie jego użytkowanie. Dlatego najlepiej unikać nierównych dróg , w miarę możliwości.

UWAGA

Inteligentna technologia

...

Zarządzanie energią

...

Zobacz tez:

Dach otwierany
Dach otwierany można zamknąć lub otworzyć elektrycznie tylko, gdy włącznik zapłonu znajduje się w pozycji ON. OSTRZEŻENIE Nie pozwalaj, by pasażerowie stali lub wychylali się przez otwarty dach podczas jazdy samoc ...

Zmiana zaprogramowanej prędkości
Za pomocą dświgni można zmienić zaprogramowaną prędkość. Zwiększanie prędkości Zmniejszanie prędkości Drobna korekta: Krótko wychylić dśwignię do góry lub do dołu. Znaczna korekta: Prz ...

Sprawdzenie poziomu oleju silnikowego
Upewnij się, czy samochód stoi na płaskiej nawierzchni.  Rozgrzej silnik do temperatury pracy.  Wyłącz silnik i zaczekaj 5 minut, aby olej spłynął do miski olejowej.  Wyjmij wskaźnik poziomu oleju, przetrzyj go szmatką i ...

Categorie