Seat Leon: Elektromechaniczny układ kierowniczy

Seat Leon –> Porady –> Inteligentna technologia –> Elektromechaniczny układ kierowniczy

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego pomaga kierowcy w kierowaniu.

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego przystosowuje się elektronicznie do prędkości jazdy, momentu obrotowego oraz kąta skręcenia koła.

W przypadku awarii wspomagania układu kierowniczego lub przy wyłączonym silniku (na przykład w czasie holowania), pojazdem nadal można kierować Do skręcenia kół wymagany będzie jednak wtedy większy niż zwykle wysiłek.

Lampki ostrzegawcze i komunikaty dla kierowcy (na czerwono)
Wadliwe kiero - wanie! Aby zaparkować pojazd

Jeżeli lampka ostrzegawcza pozostaje zapalona, i pojawi się wskazanie dla kierowcy, możliwa jest awaria wspomagania układu kierowniczego.

Nie należy kontynuować jazdy. Zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

(na żółto ) Układ kierowniczy :
Usterka systemu! Można kontynuować jazdę.

Jeżeli zapali się lampka ostrzegawcza, układ kierowniczy może reagować z większą trudnością lub wrażliwością niż normalnie.

Ponadto w jeździe na wprost koło kierownicy może nie być scentrowane Należy wtedy wolno podjechać udać się do najbliższego wyspecjalizowanego warsztatu w celu dokonania naprawy.

(na żółto ) Blokada układu
kierowniczego : awaria! Udać się do Autoryzowanego Serwisu.

Elektroniczna blokada kierownicy nie działa poprawnie

Możliwie jak najszybciej udać się do wyspecjalizowanego warsztatu w celu naprawy usterki.

UWAGA

Jak najszybciej udać się do wyspecjalizowanego warsztatu w celu naprawy usterki: ryzyko wypadku!

Informacja

Jeśli lampka ostrzegawcza zapali się w
(na czerwono) lub  (na żółto) na krótką chwilę, można kontynuować jazdę.

Progresywne wspomaganie kierownicy

W zależności od wyposażenia samochodu, progresywne wspomaganie kierownicy może dopasować sztywność układu kierowniczego do aktualnej sytuacji na drodze.

Wspomaganie kierownicy działa tylko przy pracującym silniku .

W jeździe miejskiej nie ma tak dużej potrzeby korzystania z progresywnego wspomagania przy wykonywaniu skrętów, manewrowaniu lub na ciasnych zakrętach.

Na drodze poza miastem lub na autostradzie.

progresywne wspomaganie daje bardziej sportowe, bezpośrednie i zauważalnie bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy, na przykład na zakrętach.

Napęd na cztery koła

W modelach z napędem na wszystkie koła moc silnika przekazywana jest na wszystkie cztery koła

Informacje ogólne

W modelach z napędem na cztery koła moc silnika przekazywana jest na wszystkie cztery koła Rozdział mocy jest kontr lowany automatycznie stosownie do s- ?' jazdy kierowcy i warunków na drodze zl również strona 198, Układy hamulCo." we i stabilizacji

Napęd na wszystkie koła został specjalnie zaprojektowany, aby wydobyć wyższą moc z silnika. To połączenie zapewnia samochodowi wyjątkowe właściwości jezdne i osiągi, zarówno na normalnych drogach jak i w trudnych warunkach takich jak śnieg i lód. Pomimo tego (a możewłaśniez tego względu) ważne jest przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa

Opony zimowe

Dzięki napędowi na wszystkie koła, samochód ma znakomitą przyczepność w warunkach zimowych, nawet ze standardowymi oponami. Niemniej jednak, zalecamy zamontowanie opon zimowych lub całorocznych na wszystkich czterech kolach w celu uzyskania lepszej reakcji na hamowanie.

Łańcuchy śniegowe

Na drogach, gdzie łańcuchy są obowiązkowe, obowiązek używania ich dotycz/ również pojazdów z napędem na wszystkie koła

Wymiana opon

W pojazdach z napędem na wszystkie kola wszystkie cztery opony muszą mieć taki sam obwód toczenia Należy również unikać używania opon o różnej głębokości bieżnika.

Samochód terenowy?

Ten model SEAT-a nie jest samochodem terenowym jego prześwit nie pozwala na takie jego użytkowanie. Dlatego najlepiej unikać nierównych dróg , w miarę możliwości.

UWAGA

Inteligentna technologia

...

Zarządzanie energią

...

Zobacz tez:

Zamiana kół
OSTRZEŻENIE Zamieniaj opony systematycznie: Nierównomierne zużycie opon jest niebezpieczne. Aby zużywanie się bieżnika było równomierne, zamieniaj opony co 10 000 km lub częściej, jeżeli zużycie bie ...

Zagłówki
Wszystkie fotele wyposażone są w zagłówki. Regulacja pionowa Podwyższanie Pociągnąć zagłówek do góry. Obniżanie Wciskając przycisk zwalniający blokadę, nacisnąć zagłówek do doł ...

Zmiana biegów, gdy dśwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu M
Aby włączyć 7-biegową sekwencyjną skrzynię biegów z trybem jazdy dynamicznej "SPORT", należy przestawić dśwignię zmiany biegów w poło- żenie M. Po wybraniu położenia M dświgni skrzyni biegów zmiany bieg ...

Categorie