Tryb inercyjny umożliwia wykorzystanie energii kinetycznej do przejechania pewnych odcinków drogi bez używania przyspieszenia.
Pomaga to oszczędzić paliwo.
Używać trybu inercyjnego do "swobodnego toczenia się samochodu" na przykład przy dojeździe do miasta.
Włączanie trybu inercyjnego
Ważne: dźwignia zmiany biegów musi być ustawiona w położeniu D, nachylenie poniżej 12%.
Wyświetli się komunikat dla kierowcy Inercja . Przy prędkościach ponad 20 km/h, skrzynia biegów automatycznie się wyłączy i pojazd będzie się swobodnie toczył, bez efektu hamowania silnikiem.
Podczas toczenia się samochodu, silnik pracuje na biegu jałowym.
Zatrzymać Tryb inercyjny .
Aby wykorzystać siłę hamowania i ponownie wyłączyć silnik, nacisnąć po prostu na pedał hamulca.
Zastosowanie zarówno trybu inercyjnego (=pokonywanie wydłużonych odcinków z mniejszą ilością energii) oraz wyłączanie z wykorzystaniem inercji (=krótsze odcinki pokonywane bez wykorzystania paliwa) ułatwia lepsze zużycie paliwa i równowagę emisji.
UWAGA
należy ją ostrzec w kwestii trybu inercyjnego .
Informacja
W trybie inercyjnym biegi nie są już wyświetlane (na przykład , zamiast " E 7 " pojawi się jedynie " E " ) .
Praca w komorze silnika
Należy zapoznać się uważnie z informa
cjami dodatkowymi strona 14
Zawsze należy pamiętać o niebezpieczeństwie
obrażeń i poparzeń, jak również
o ryzyku wypadku lub pożaru podczas
wykonywania czynności w komorze
...
Wprowadzenie do tematu
W niniejszym rozdziale można znaleźć informacje dotyczące następujących
tematów:
Menu główne
Ustawienia
Wskazanie kierunków geograficznych
Wyświetlacz MAXI DOT podaje informacje o aktualnym trybie pracy samochodu.
Ponadto ...
Wyłącznik funkcji i-stop
Funkcję i-stop można wyłączyć przez
naciśnięcie przycisku, aż do momentu
wyemitowania sygnału akustycznego
i zapalenia się w zestawie wskaźników
lampki ostrzegawczej funkcji i-stop
(pomarańczowej). Aby ponownie włączy ...