Tryb inercyjny umożliwia wykorzystanie energii kinetycznej do przejechania pewnych odcinków drogi bez używania przyspieszenia.
Pomaga to oszczędzić paliwo.
Używać trybu inercyjnego do "swobodnego toczenia się samochodu" na przykład przy dojeździe do miasta.
Włączanie trybu inercyjnego
Ważne: dźwignia zmiany biegów musi być ustawiona w położeniu D, nachylenie poniżej 12%.
Wyświetli się komunikat dla kierowcy Inercja . Przy prędkościach ponad 20 km/h, skrzynia biegów automatycznie się wyłączy i pojazd będzie się swobodnie toczył, bez efektu hamowania silnikiem.
Podczas toczenia się samochodu, silnik pracuje na biegu jałowym.
Zatrzymać Tryb inercyjny .
Aby wykorzystać siłę hamowania i ponownie wyłączyć silnik, nacisnąć po prostu na pedał hamulca.
Zastosowanie zarówno trybu inercyjnego (=pokonywanie wydłużonych odcinków z mniejszą ilością energii) oraz wyłączanie z wykorzystaniem inercji (=krótsze odcinki pokonywane bez wykorzystania paliwa) ułatwia lepsze zużycie paliwa i równowagę emisji.
UWAGA
należy ją ostrzec w kwestii trybu inercyjnego .
Informacja
W trybie inercyjnym biegi nie są już wyświetlane (na przykład , zamiast " E 7 " pojawi się jedynie " E " ) .
Regulacja ustawienia
Naciskając przycisk, wybrać
lusterko, które ma być regulowane.
Lewe
Prawe
Naciskając przycisk, ustawić
pozycję lusterka.
Góra
Prawo
Dół
Lewo
...
Praca wycieraczek na biegu
wstecznym
Po włączeniu biegu wstecznego
wycieraczka tylnej szyby włączy się
automatycznie, jeśli nie jest jeszcze
włączona i jeśli wycieraczki przedniej szyby
są włączone.
Spryskiwacz tylnej szyby
OSTRZEŻENIE
Nigdy ...
Konserwacja zewnętrzna
Powłoka lakiernicza Twojej Mazdy
wykonana jest w oparciu o najnowsze
osiągnięcia technologiczne, zarówno pod
względem zastosowanych materiałów, jak
i metod nanoszenia.
Jednakże, jeżeli lakier nie będzie
odpowiednio pielęgnowany,
oddz ...