Układ HBA wzmacnia siłę hamowania i skraca drogę hamowania.
Wspomaganie nagłego hamowania jest wyzwalane szybkim naciśnięciem na pedał hamulca. W celu uzyskania możliwie najkrótszej drogi hamowania należy mocno wciskać pedał hamulca, aż pojazd zatrzyma się.
Po zwolnieniu pedału hamulca układ HBA automatycznie się wyłącza.
Wspomaganie podjazdu pod górę (HHC)
HHC umożliwia podczas ruszania pod górę przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał gazu bez konieczności pomagania sobie hamulcem ręcznym.
Funkcja ta powoduje utrzymanie ciśnienia w układzie hamulcowym, wytworzonego naciskiem na pedał hamulca, jeszcze przez 2 sekundy po zwolnieniu nacisku na pedał.
Ciśnienie w układzie hamulcowym stopniowo się zmniejsza wraz z dodawaniem gazu. Jeśli samochód nie ruszy w ciągu 2 sekund, zacznie się toczyć z pochyłości.
Wspomaganie ruszania pod górę włącza się przy wzniesieniu ok. 5%, gdy drzwi kierowcy zostaną zamknięte. Funkcja HHC działa przy ruszaniu do przodu lub do tyłu na wzniesieniu.
Blokowanie, odblokowywanie przy użyciu Przycisku blokowania/ odblokowywania
drzwi*
Wszystkie drzwi i pokrywa bagażnika
blokują się automatycznie po naciśnięciu
przycisku blokowania, o ile wszystkie
drzwi i pokrywa bagażnika są zamknięte.
Ich odblokowanie następuje po naciśnięciu
przycisku odblokowywania.
U ...
Wyświetlacz wielofunkcyjny
Na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawiają się następujące informacje.
Zawartość ekranu zmienia się za każdym razem, kiedy naciskana jest górna lub
dolna
część przycisku INFO.
Maksymalna odległość jazd ...
Mocowanie paska Top Tether* do zaczepu mocującego
Rys. 34 Pasek mocujący: prawidłowe dopasowanie i ułożenie
Mocowanie paska mocującego
Przy mocowaniu paska Top Tether należy
przestrzegać instrukcji producenta.
przeprowadzić pasek mocujący pod Za
główkiem tylnego siedzenia rys ...