Toyota Auris: Ręczne włączanie i wyłączanie świateł drogowych

Toyota Auris –> Jazda –> Toyota Safety Sense –> Automatyczne włączanie i wyłączanie źwiateł drogowych (AHB) –> Ręczne włączanie i wyłączanie świateł drogowych

Przełączenie na światła mijania

Pociągając dśwignię do siebie, przestawić ją w pierwotne po- łożenie.

Zgaśnie lampka kontrolna funkcji automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych.

Odepchnąć od siebie dśwignię przełącznika w celu ponownego włączenia automatycznego sterownika świateł drogowych.

Przełączenie na światła mijania


Przełączenie na światła drogowe

Przełączenie na światła drogowe


Przełączyć przełącznik świateł w pozycję .


Zgaśnie lampka kontrolna funkcji automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych, a zaświeci się lampka kontrolna świateł drogowych.

Automatyczny sterownik świateł drogowych może działać, gdy

Wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji "ON" (wersje z mechanicznym kluczykiem) lub przyciskiem rozruchu wybrany jest stan IGNITION ON (wersje z elektronicznym kluczykiem).

Informacje dotyczące możliwości detekcyjnych czujnika optycznego

W następujących sytuacjach automatyczne wyłączenie świateł drogowych może nie nastąpić:

Samoczynne wyłączenie świateł drogowych może nastąpić w przypadku, gdy z przodu zostanie wykryty pojazd z włączonymi przednimi światłami przeciwmgielnymi zamiast świateł głównych.

Oświetlenie okolicznych domów, oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, podświetlenie przydrożnych tablic reklamowych lub informacyjnych mogą powodować samoczynne wyłączanie świateł drogowych.

Następujące czynniki mogą wpływać na czas reakcji automatycznego sterownika świateł drogowych:

Światła drogowe mogą włączać się i wyłączać w sposób nieoczekiwany.

W sytuacjach wyszczególnionych poniżej układ może nie być w stanie prawidłowo rejestrować intensywności zewnętrznego oświetlenia i reagować naprzemiennym włączaniem i wyłączaniem świateł drogowych lub narażać na ich działanie innych uczestników ruchu drogowego. Wskazane jest wtedy zrezygnowanie z funkcji automatycznego sterownika i włączanie oraz wyłączanie tych świateł ręcznie.


Ograniczenia funkcjonalne automatycznego sterownika świateł drogowych

Nie należy bezkrytycznie polegać na działaniu automatycznego sterownika świateł drogowych. Samochód należy zawsze prowadzić bezpiecznie, stale obserwując otoczenie i w razie potrzeby ręcznie włączać lub wyłączać światła drogowe.


Uwagi dotyczące automatycznego sterownika świateł drogowych

Przestrzeganie poniższych zaleceń zapewni prawidłowe działanie funkcji automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych.

Warunki automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych

Samoczynne włączenie świateł drogowych następuje, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki: Prędkość jazdy wzroś ...

Układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA)

...

Zobacz tez:

Pojazdy z kołem zapasowym
Jeśli koło zapasowe jest dokładnie tego samego typu i rozmiaru co pozostałe koła jezdne zamontowane w pojeździe, można zastąpić dotychczasowe koło jezdne kołem zapasowym i kontynuować podróż w zwykły sposób. ...

Wykrywanie obiektów i ostrzeżenia
Układ uruchomi ostrzeżenie w przypadku, gdy jakiś pojazd wjedzie w strefę martwego pola od tyłu lub z boku. Mijane pojazdy lub pojazdy, które wjadą w strefę martwego pola z przodu, spowodują włączenie ostrzeżenia jedynie wówcz ...

Zalecenia dotyczące obręczy kół ze stopów lekkich (w niektórych wersjach)
Należy używać wyłącznie nakrętek mocujących i narzędzi Toyoty przeznaczonych do obręczy kół ze stopów lekkich. Przy przekładaniu (rotacji), naprawie lub wymianie kół należy po przejechaniu 1600 km sprawdzi ...

Categorie